Fener u 90. minutu šesti put uzastopno ostao bez pobede

Turska 21. jan 201920:17 > 20:21
Chris McGrath Getty Images Sport

Fudbaleri Fenerbahčea remizirali su u Bursi 1:1 u utakmici 18. kola turskog šampionata, i to im je šesti uzastopni meč bez pobede u takmičenju.

Fener je u prvih deset minuta imao odličnu priliku posle kornera, ali je sa gol linije loptu izbacio Bariš Jardimdž. Feneomenalan gol u 20. minutu postigao je Roberto Soldado, koji je makazicama zatresao mrežu domaćina.

Bursa je bila mnogo ofanzivnija u drugom poluvremenu zahvaljujući odličnim izdanjima rezervista Erdoana, Lime i Sakoa, pa je posle nekoliko solidnih prilika došla do iznenađenja u 89. minutu. Strelac je bio Ajtač Kara. Njemu je to četvrti gol u sezoni.

Fenerbahče je na deobi 15i 16 mesta, i dalje je u zoni ispadanja, dok je Bursa na sredini tabele.

U drugoj utakmici odigranoj u ponedeljak poslednjeplasirani Rize je napravio veliko iznenađenje i u gostima je savladao Kasimpašu sa 1:0 golom Umara u 23. minutu.

Rize ima dva boda manje od Fenerbahčea i Akhisara koji su na deobi 15. i 16. pozicije, dok Kasimpaša deli četvrtu poziciju sa Trabzonom i Bešiktašom.

Tabelu pogledajte ovde, a mečeve turske Superlige i Kupa ekskluzivno pratite na kanalima Sport Kluba.