Trabzon u četvrtfinalu Kupa, dve asistencije Ibanjeza

Turska 23. jan 201920:19 > 20:40
FK Crvena zvezda

U sredu su odigrane tri revanš utakmice osmine finala Kupa Turske, a u narednu rundu su se plasirale ekipe Malatije, Geztepea i Trabzona.

U revanš meču osmine finala Kupa Turske, fudbaleri Trabzona su i drugi put savladali ekipu Balikesira, ovoga puta sa 3:1 i tako se plasirali u četvrtfinale takmičenja. U prvom meču su slavili sa 2:1.

Gosti su poveli u 32. minutu pogotkom Filipa Novaka posle uigrane akcije iz kornera, ali je radost trajala samo dva minuta jer je Stiv Belek izjednačio na 1:1 svojim četvrtim golom u ovom takmičenju. U drugom poluvremenu Trabzon je pokazao svoju snagu i rutinski sa dva gola Abulkadira Parmaka došao do sigurne pobede od 3:1. Parmak je bio strelac u 59. i 87. minutu, a oba puta mu je asistirao bivši fudbaler Crvene zvezde Luis Ibanjez.

Ekipa Malatije je posle pobede od 3:2 u prvom meču nad Bodrumom, slavila i sa 2:1 u revanšu. Bodrum je poveo golom Turkdogana u 61, ali je Malatija preokrenula preko Barisa Alidžija u 79. i Omera Šišmanoglua u 87. minutu. Domaćin je mogao da izbori remi u 90+3. minutu, ali sa penala nije bio precizan Husein Kala.

Dalje je prošao i Geztepe, koji je sa 3:0 u revanšu nadigrao Antaliju. U prvom meču je bilo 3:3, dok je u drugom Geztepe do pobede došao preko Osmana Čelika, koji je postigao autogol u 21, kao i golovima Gurlera u 39. i Kadaha u 65. minutu.

U utorak je plasman u četvrtfinale ostvarila ekipe Ahisara, koja je eliminisala Kajzeri.

U četvrtak duele osmine finala igraju Hataj – Bašakšehir, Kasimpaša – Alanja (SK1 – 16,00) i Fenerbahče – Umranije (SK3 – 18,30). Meč između Galatasaraja i Bolua je na programu 29. januara.