Ankaraguču preko Kasimpaše do bega iz opasne zone

U ponedeljak je kompletirano 21. kolo turske Superlige. Pobede su zabeležili Ankaraguču i Sivaspor.

Ankaragucu - Kasimpasa

Printscreen

Ankaraguču je pobedom protiv Kasimpaše pobegao iz opasne zone i prekinuo niz od četiri vezana poraza. Sa druge strane, Kasimpaši je ovo četvrti poraz za redom u ligi, ali su ostali na osmom mestu na tabeli. Slavio je domaćin u ovom duelu sa 3:0.

Lepo je Ankaraguču rasporedio golove u ovom meču. Poveli su domaći u 33. minutu preko Orgila, da bi u 46. Sako obezbedio mirniji nastavak meča svom timu. Za konačnih 3:0 strelac je u 85. minutu bio Parlak.

Sivaspor je do osme pobede u sezoni došao protiv fenjeraša Akhisara i slavio sa 2:1.

Već u petom minutu Kone je pogodio za vođstvo domaćih, a isti igrač je sa bele tačke povisio na 2:0. U finišu je Erdal napravio nepromišljen faul u kaznenom prostoru, dobio drugi žuti karton, a sa penala je Žosue pogodio za konačnih 2:1. Igrao se 87. minut.