Fenerbahčeu tri boda, Bešiktaš izvukao remi

Turska 2. mar 201919:43 > 19:46
Chris McGrath Getty Images Sport

U subotu su u Superligi Turske odigrana tri meča 24. kola. Pobede su slavili Fenerbahče i Bursa, a u duelu Kajzerija i Bešiktaša bilo je nerešeno. Tri meča 14 golova.

Fenerbahče je pred svojim navijačima zabeležio važnu pobedu i sa 3:2 savladao Rize.

Ni ovoga puta fenerbahče nije lako došao do tri boda jer je meč otvoren autogolom Kaldirima u četvrtom minutu čime su gosti došli u vođstvo.

Pre odlaska na odmor domaći uspevaju da dođu do preokreta. Prvo je u 22. minutu izjednačio Aziz, a u 40. je Soldado pogodio za 2:1.

Od 42. minuta Rize je bio sa desetoricom na terenu nakon što je drugi žuti karton dobio Morozjuk.

I sa igračem manje, Rize dolazi do izjednačenja. Melnjak je pogodio u 55. minutu.

Tri boda ostala su u Istanbulu nakon što je u 84. minutu penal u gol pretvorio Mozes.

Kajzeri i Bešiktaš su odigrali 2:2, a Bešiktaš je još jednom od gotovog umalo napravio veresiju.

Poveo je Bešiktaš preko Hučinsona u 37. minutu i to vođstvo čuvao sve do 57. Tada je za izjednačenje Karijusa savladao Kravec, a samo pet minuta kasnije isto je učinio i Turuc za 2:1 za Kajzeri. Zahvaljujući asistenciji Rikarda Kvarežme i golu Erkina u 90. minutu Bešiktaš je osvojio bod u ovom meču.

Bursa je sa 3:2 savlasala Sivas u meču u kome smo imali veoma burnu završnicu.

Od šestog minuta i gola Kilinca vodili su gosti, ali je Šehu izjednačio u 19. minutu.

Sako u 59. minutu ne koristi penal za Bursu, ali tri minuta kasnije domaći ipak dolaze do vođstva nakon pogotka Savijeta.

N’Dinga u 89. donosi novo izjednačenje na ovom meču, ali ni tada nije bilo gotovo. Igrao se peti minut nadoknade kada je Kara zatresao mrežu za pobedu Burse i osvajanje tri boda.