Maestralni Ljajić, dva gola, tri asistencije!

Turska 8. apr 201921:08 > 21:11
sport klub

Fudbaleri Bešiktaša pobedili su kao gosti ekipu Rizea 7:2 u poslednjoj utakmici 27. kola turske Superlige.

Blistao je srpski reprezentativac Adem Ljajić, koji je postigao dva sjajna gola i zabeležio tri asistencije.

Iako rezultatski deluje da je Bešiktaš dominirao, domaćin je imao i veći posed lopte i uputio je veći broj udaraca, ali je presudio individualni kvalitet gostujućih igrača.

Tim iz Istanbula poveo je već u osmom minutu, kada je prvi gol u sezoni postigao hrvatski defanzivac Domagoj Vida.

Asistent iz kornera bio je Ljajić.

Samo šest minuta kasnije Srbin je duplirao prednost sjajnim golom, udarcem sa distance.

Tokom čitavog prvog poluvrmena Rize je napadao i stvarao šanse, potpuno zasluženo vratio se u igru kada je gol postigao Vedat Murići u 42. minutu.

I početak nastavka protekao je u dominaciji Rizea, ali je u 64. minutu Jilmaz iskoristio šansu i povisio na 3:1 za Bešiktaš.

Uporni Rize koji igra sjajno u drugom delu sezone i koji je na samo tri boda od petog mesta, smanjio je u 70. minutu, kada je pogodio defanzivac Aberhun, na asistenciju hrvatskog internacionalca Melnjaka.

U poslednjih 20 minuta gost je postigao još četiri gola, a mladi Guven Jalčin je upisao het-trik za samo 20 minuta na terenu.

Prvo se u strelce upisao dva minuta po ulasku u igru na asistenciju Ljajića.

Potom je bivši igrač Partizana postigao fantastičan gol iz slobodnog udarca za 5:2, a samo četiri minuta kasnije Ljajić je ponovo bio u ulozi asistenta, za novi gol Jalčina.

20-godišnji napadač je minut pre kraja postavio konačnih 7:2.

Posle najubedljivije pobede u sezoni i 10. meča bez poraza zaredom Bešiktaš ostaje treći, sa pet bodova manje od branioca titule Galatasaraja i 11 od vodećeg Bašakšehira.

Rize je pretrpeo tek drugi poraz u poslednjih 10 utakmica i ostaje na 11. mestu.

U narednom kolu na programu su dva velika derbija. U subotu od 18 časova Bešiktaš će ugostiti Bašakšehir, a dan kasnije u istom terminu igra se i najveći derbi turskog fudbala Fenerbahče – Galatasaraj.

Obe utakmice možete gledati uživo na Sport klubu 2.

Pogledajte rezultate i tabelu turske Superlige.