Getty images/Steve Welsh

13.04.2019 | 20.07 > 20:20

Poraz Bašakšehira, nada za Galatasaraj

Besiktas JK

U derbiju 28. kola Superlige Turske Bešiktaš je posle preokreta savladao Bašakšehir 2:1 i na taj način trku za šampiona učinio veoma interesantnom.

Besiktas JK

Printscrean

Imao je Bašakšehir sve u svojim rukama, pa čak i u ovom meču. Poveli su gosti u 35. minutu preko Robinja, posle sjajnog dodavanja Edina Višće. Ipak, crno-beli su uspeli da izjednače do poluvremena, pošto je gol postigao u 42. minutu Hačinson.

Iskusni Buruk Jilmaz u 52. minutu uspeo je da režira preokret i dovede Bešiktaš do vođstva. Pokušavao je Bašakšehir, makar da stigne do boda, ali crno-bli za koje je svih 90 minuta odigrao Adem Ljajić, uspešno je odolevao. Na kraju došao do velike pobede, prve posle četiri godine protiv gradskog rivala. Bašakšehir je i dalje prvi, ima šest bodova više od aktuelnog šampiona Galatasaraja, koji ima meč manje i ukoliko dobije u najvećem turskom derbiju Fenerbahče, prići će na samo tri boda zaostatka, a do kraja prvenstva dve ekipe imaju međusobni duel na stadionu Galatasaraja Ali Sami Jenu. Bešiktaš je treći i ima osam bodova manje od lidera.