Elmas doneo bod Feneru i rešio šampionsku trku?

Turska 14. apr 201920:32 > 20:37
Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

U turskoj Superligi u 28. kolu odigran je najveći derbi, Fenerbahče i Galatasaraj četvrti put zaredom odigrali su nerešeno 1:1.

Pred 389. Interkontinentalni derbi, aktuelni šampion imao je priliku da trijumfom priđe vodećem Bašakšehiru na tri boda zaostatka, ali i dalje posle skoro dve decenije nema pobedu protiv Fenerbahčea kao gost.

U prilično slabom prvom poluvremenu, u 45. minutu levi bek domaćih Hasan Kaldirim dobio je direktan crveni karton jer je kao poslednji igrač odbrane oborio Dijanja. Očekivano, gosti su u nastavku preuzeli inicijativu i poveo u 66. minutu, kada je 12 gol u sezoni postigao Nigerijac Onjekuru.

Pet minuta kasnije iz jedine prave akcije u drugo poluvremenu, Fener je postigao gol. Za konačnih 1:1, pogodio je Makedonac Eljif Elmas.

I pored pritiska, tim Fatiha Terima nije ponovo uspeo da dođe do prednosti, pa sada na tabeli ima pet bodova od vodećeg Bašakšehira, Fenerbahče ostaje na 14. mestu sa 33 boda, šest više od prvog tima u zoni ispadanja.

Ovo je šesti put na poslednjih osam mečeva da se utakmica najvećih rivala završava podelom bodova.

U ostalim nedeljnim mečevima Ankaraguču je kao gost pobedio Kajseri 2:0, Antalija je kao domaćin nadigrala Kasimpašu 1:0, dok je meč Malatija – Alanja završen 1:1. U duelu u kom su oba tima završila sa igračem manje, domaći su promašili penal, a u poslednjih 25 minuta igrao je i srpski internacionalac Danijel Aleksić.