Erzurumu pripao derbi začelja

Poslednji meč 28. kola Superlige Turske odigrala su dva najlošije plasirana kluba, a slavio je na svom terenu Erzurum.

Erzurum, Akhisar

Printscreen

Fudbaleri Erzuruma savladali su na svom terenu Akhisar sa 2:1 u okršaju začelja tabele. Nakon tri vezana poraza, Erzurum je upisao tek peti trijumf u sezoni i ostao na pretposlednjem mestu. Akhisar je nakon 16. poraza u sezoni, a trećeg u posladnja četiri meča ostao poslednji.

Domaćin je do pobede došao nakon preokreta jer su, nakon prvog poluvremena bez pogodaka, gosti poveli u 61. minutu golom Manua.

Kada je meč ušao u poslednjih 20 minuta usledio je brz odgovor domaćih. Prvo je za izjednačenje u 73. minutu strelac bio Akdag, da bi četiri minuta kasnije za pobedu svog tima precizan bio Sunu.