Poraz Fenera, remi Bašakšehira, Galata na -3

Fudbaleri Alanje pobedili su Fenerbahče 1:0 u meču 29. kola turske Superlige.

Višća

Print screen/SK

Gol odluke postigao je Efedžan Karadža u 56. minutu. Ovim trijumfom Alanja se probila na peto mesto na tabeli.

Fener je posle 10. poraza u sezoni ostao na 14. mestu, sa pet bodova više od prvog tima u zoni ispadanja.

Timovi od 5. do 14. mesta nalaze unutar pet bodova.

Preostala dva nedeljna meča završena nerešeno.

Ankaraguču i Konja igrali su 0:0. Ceo meč za goste odigrao je srpski internacionalac Marko Jevtović.

Lider Bašakšehir odigrao je samo 1:1 sa Rizeom, pa mu je branilac titule Galatasaraj sada prišao na tri boda zaostatka, a do kraja sezone nas očekuje duel Galatasaraja i Bašakšehira.

Iako je domaćin bio bolji rival u svim segmentima, gosti su poveli golom Vedata Murićija, da bi bod timu iz Istanbula doneo Edin Višća u 96. minutu.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine je sigurno izveo penal i postigao 11. gol u šampionatu.

U poslednjem meču kola, u ponedeljak od 19 sati, uz prenos na Sport klubu 1, sastaju se Sivas i Bešiktaš.

Pogledajte tabelu i rezultate turske Superlige.