22.04.2019 | 21.25 > 21:28

Bešiktaš vreba vrh, Vida strelac, lep gol Jilmaza

Besiktas JK

Fudbaleri Bešiktaša pobedili su kao gosti Sivas 2:1 u poslednjem meču 29. kola turske Superlige.

Navijači Bešiktaša

Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Tim Šenola Guneša bio je konkretniji u prvom poluvremenu i poveo u 31. minutu kada je drugi gol u sezoni postigao hrvatski internacionalac Domagoj Vida.

Ipak, na odmor se otišlo nerešenim rezultatom jer talentovani Dijabate izjednačio u 45. minutu. Napadač iz Malija se na drugoj uzastopnoj utakmici upisao u strelce.

U nastavku je Bešiktaš konstantno pritiskao, ali je stvorio tek jednu pravu šansu, da bi na kraju 14. golom u sezoni Jilmaz u 87. minutu osigurao 16. pobedu svom timu.

Sport klub

To je ukupno 12. meč u nizu za ekipu iz Istanbula bez poraza, a nakon nova tri boda Bešiktaš je sada smanjio zaostak za vodećim Bašakšehirom na šest bodova, a tri za braniocem titule, Galatasarajem.

Sivas, koji je bez pobede poslednje četiri utakmice, ostaje na 14. mestu.

U nedelju je Fenerbahče ponovo izgubio, a Bašakšehir je stigao do boda golom internacionalca iz BiH Edina Višće, pa im je sada Galatasaraj prišao na samo tri boda zaostatka.

Pogledajte REZULTATE i TABELU turske Superlige.