Aleksić malo za Galatu: Gol i asistencija u porazu

Turska 25. apr 201921:28 > 21:29
sport klub

Fudbaleri Galatasaraja plasirali su se u finale kupa Turske nakon što su u revanš meču polufinala kao gosti pobedili Malatiju 5:2.

Trijumf tima Istanbula je potpuno zaslužen, ali krajnji rezultat nije realan pokazatelj odnosa snaga na terenu.

Domaćin je hrabro i motivisano ušao u meč, ali je posle propuštene šanse odmah je kažnjen. Lines je u petom minutu bio strelac vodećeg gola za Galatasaraj.

U nastavku je Malatija opet propustila dve šanse da bi prednost duplirao Feguli, atraktivnim golom u 39. minutu.

U utakmici punoj nervoze i tenzije Malatija se vratila u život posle gola Danijela Aleksića u dubokoj nadoknadi vremena u prvom delu.

Srbin je sigurno izveo penal za 13. pogodak u sezoni u svim takmičenjima.

U nastavku je Galatasaraj, najtrofejniji klub u takmicenju sa 17 trofeja, praktično iskoristio sve šanse i surovo kaznio greške domaćih. Onjekuru u 58. minutu povisio na 3:1, a isti igrač je u 74. postigao i četvrti gol za ekipu Fatiha Terima.

Sedam minuta pre kraja rezervista Mitroglu je lepu akciju krunisao pogotkom za 5:1. Bio je to peti pogodak Galatasaraja iz pet udaraca u okvir gola!

Konačan rezultat postavio je Arturo Mina na asistenciju Aleksića.

U finalu u Sivasu Galatasaraj ce se za trofej boriti protiv branioca titule Akhisara.