Konačno pobeda Bašakšehira, novi gol Aleksića

Turska 12. maj 201920:10 > 20:15
sport klub

U turskoj Superligi u nedelju su odigrane četiri utakmice 32. kola, a pobede su ostvarili Bašakšehir, Malatija, Kajseri, dok je duel Konja – Trabzon završen nerešeno.

Bašakšehir je pobedio Ankaraguču 2:1, što je prvi trijumf ekipe nakon četiri kola. Tim Abdule Avdžija tako se izjednačio po broju bodova sa braniocem titule Galatasarajem, pa bi njihov međusobni duel u sledećem kolu mogao da reši pritanje prvaka.

Domaćin se opet mučio i bio u zaostatku nakon prvog poluvremena jer je Ankaraguču poveo u 17. minutu golom Tajlera Bojda. Posle samo 28 sekundi igre u nastavku izjednačio je Rijad Bajić, a asistenciju je zabeležio drugi reprezentativac BiH Edin Višća – bila je to njegova 14. asistencija u šampionatu.

Trijumf Bašakšehiru obezbedio je rezervista Robinjo, koji je odlično reagovao na odbitak u 62. minutu.

Ankaraguču ostaje na poziciji broj 14 sa četiri boda više od zone ispadanja.

Malatija je bila bolja od Erzuruma 3:1 i posle druge uzastopne pobede nalazi se na korak od plasmana u Evropu. Sa sjajnim igrama za domaći tim nastavio je srpski internacionalac Danijel Aleksić, koji je bio strelac vodećeg gola u 51. minutu. Bio je to njegov 14. gol u sezoni u svim takmičenjima.

Jedanaest minuta kasnije prednost je duplirao Bifuma. Nadu gostima, koji ostaju na pretposlednjem mestu sa dva boda manje od sigurne zone, vratio je Muhamed golom u 75. minutu, a konačan rezultat postavio je rezervista Šišmanolu u 90+3. minutu.

Vrlo uzbudljiv i sadržajan meč odigrali su Konja i Trabzon i remizirali 2:2. Gosti su poveli već u 11. minutu golom Rodaljege, a šest minuta kasnije izjednačio je Jenson.

U završnici poluvremena domaćin je poveo preko Fofane, ali je nepobidivi niz Trabzona sačuvao Sosa, koji je pogodio iz spornog penala u 79. minutu. U završnici meča sudija Ozkaja propustio je priliku da dosudi penal za Konju, pa tako domaćin ostaje na šestom mestu sa pet bodova manje od Malatije, dok je Trabzon siguran četvrti sa dva boda manje od Bešiktaša, koji u ponedeljak (SK3, 19 časova) dočekuje Alanju.

Kajseri je posle preokreta savladao Kasimpašu 2:1. Za goste iz Istanbula pogodio je Ben Jusef u 25. minutu, ali je rezervista Asamoa Đan sa dva gola u razmaku od pet minuta doneo prvi trijumf Kajseriju nakon četiri kola.

U sledećem kolu sastaju se Galatasaraj i Bašakšehir u nedelju od 18 sati uz prenos na Sport klubu 1.

Pogledajte REZULTATE i TABELU turske Superlige.