15.05.2019 | 21.42

Galata posle preokreta došao do 18. kupa

Galatasaray SK

U finalu Kupa Turske Galatasaraj je posle preokreta savladao dosadašnjeg branioca trofeja Ahisar i vratio trofej posle tri godine.

Navijači Galatasaraja

Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images

Ahisar je poveo golom holandskog internacionalca Elvisa Manua u 56. minutu. Imao je Ahisar dosta sreće u 65. minutu kada Endiaje nije iskoristio penal za Galatasaraj. Međutim, u 79. minutu novi penal za Galatu, a prekršaj čini Migel Lopes koji dobija drugi žuti karton i Ahisar je do kraja igrao sa igračem manje.

Tim iz Istanbula je to obilato iskoristio. Prvo je rezervista Gumuš bio precizan sa bele tačke. A onda u 88. minutu potpuni preokret. Fehuli postiže pogodak za 2:1 i bilo je jasno da Ahisar na to neće imati odgovor. Trijumf je zapečaćen u četvrtom minutu nadoknade golom Dianjea.

Na taj način Galata je došla do ukupno 18. trofeja u kupu, prvom posle tri godine, a pošto je lider u prvenstvu, ima šansu za prvu duplu krunu od 2015.