Mike Hewitt, Getty Images Sport

16.05.2019 | 04.11 > 04:15

Iznervirani igrači aplauzom ispratili sudije (VIDEO)

Fudbaleri Akhisara posle preokreta poraženi su u finalu Kupa Turske od Galatasaraja 3:1.

Ekipa koja je izgubila prvoligaški status nije uspela da odbrani trofej, a za neuspeh okrivila je sudijsku trojku.

Elvis Manu je doveo svoj tim u vođstvo, a pet minuta kasnije Mbaje Dianj nije iskoristio penal za Galatu. Akhisar je u 78. minutu ostao bez isključenog Migela Lopeza, a dva minuta kasnije sudija Arslanboga je posle VAR asistencije ponovo pokazao na belu tačku. Precizan je bio Sinan Gumuš za 1:1, a u finišu Sofian Feguli i Dianj su još dva puta matirali golmana Fatiha Octurka.

Nervozni igrači Akhisara teško su se mirili sa porazom, a sudije su sa terena ispratili sarkastičnim aplauzom.

Dva kola pre kraj prvenstva Galatasara je lider u šampionatu Tuske sa istim brojem bodova kao i Bašakšehir.

Završnicu prvenstva Turske pratite na kanalima Sport Kluba.