Getty images/Steve Welsh

17.05.2019 | 21.53

Kasimpaša obezbedio opstanak, Konja bez Evrope

U prvom meču 33. kola Superlige Turske Kasimpaša i Konja odigrali su nerešeno 1:1, rezultat kojim su domaći puno zadovoljniji.

Kasimpasa

Printcsrean

Konja se borila za plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope, dok je Kasimpaši bod bio dovoljan za opstanak. Gosti su poveli u 25. minutu golom Sahinera. Međutim, Kasimpaša dolazi do vrednog boda u 56. minutu preko Ben Jusefa, na asistenciju Harisa Hajradinovića.

Kasimpaša sada ima šest bodova prednosti u odnosu na Bursu, koja je prva ispod crte kada je ispadanje u pitanju, a kako ima bolji skor u međusobnim duelima, praktično je nedostižan. Sa druge strane Konja je šesta a za petom Malatijom zaostaje četiri boda, što znači da su ostali bez šanse da igraju u Evropi.