Getty Images/Christof Koepsel

18.05.2019 | 20.05 > 20:07

Bešiktaš više nije u trci za titulu

Besiktas JK

Kolo pre kraja sezone, trka za šampionsku titulu u Turskoj svela se na Galatasaraj i Bašakšehir. Bešiktaš je poražen od Trabzona u subotu čime je i definitivno iz te trke ispao.

Richard Heathcote Getty Images Sport

Dva mča 33. kola turske Superlige odigrana su u subotu. Antalija je slavila protiv Malatije sa 3:0, a Trabzon je pred svojim navijačima bio bolji od Bešiktaša i slavio sa 2:1.

U derbiju kola Trabzon je dočekao Bešiktaš i upisao tri boda. Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a Trabzon je u vođstvo došao u 53. minutu kada je precizan bio Filip Novak.

Odgovorio je Bešiktaš preko Šinjija Kagave u 74. minutu, ali samo tri minuta kasnije Trabzon je ponovo vodio. Čovek odluke bio je Jaziči.

Bešiktaš ostaje na trećem mestu na tabeli, sa 62 boda, a Trabzon je četvrti sa pet bodova manje. Trabzon u poslednjem kolu gostuje Rizeu, a Bešiktaš će na Vodafon areni ugostiti Kasimpašu.

Antalija je pred svojim navijačima bila bolja od Malatije i slavila sa 3:0. Malatija je od 30. minuta igrala sa desetoricm jer je Bifouma dobio dva žuta kartona za tridesetak sekundi, a Antalija je povela u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena preko Alpsoja.

U nastavku je dva gola postigao Erdinik za konačnih 3:0. Danijel Aleksić odigrao je 60 minuta u dresu Malatije.

Malatija je pred poslednje kolo na petom mestu, poslednjem koje vodi u Evropu sa 47 bodova. Antalija ima 45. Malatija u poslednjem kolu dočekuje Bursu, a Antalija će igrati u gostima protiv Fenerbahčea.