Getty Images/Christof Koepsel

19.05.2019 | 20.19 > 20:23

Galatasaraj odbranio titulu u Turskoj

Kolo pre kraja Galatasaraje je osvojio titulu šampiona Turske pobedom nad direktnim rivalom Bašakšehirom.

Galatasaraj je u odlučujućem meču slavio sa 2:1 i tako odbranio titulu u pretposlednjem kolu trijumfom protiv Bašakšehira.

Galatasaraj je do pobede došao nakon preokreta jer je Bašakšehir poveo golom Rijada Bajića u 17. minutu susreta.

Domaćin je u prvom poluvremenu bio prilično slab i bezidejan, ali je u nastavku pokazao potpuno drugo lice. Već u 47. minutu Feguli je izjednačio. Tim Fatiha Terima nije prestajao sa napadima pa je u narednih 10 minuta postigao dva gola, a oba su poništena - orvi zbog igranja rukom Dijanja, a drugi zbog ofsajda Onjekurua.

Ipak, pritisak se isplatio jer je u 64. minutu Onjekuru postigao gol za konačnih 2:1 i odbranu titule.

Bašakšehir nije imao mnogo prilika do kraja meča i sezonu završava na drugom mestu pa će igrati u kvalifikacijama za Ligu šampiona sledeće godine.

Petu godinu zaredom. bašakšehir završava među prva četiri, a drugi put kao vicešampion. Ove sezone je Bašakšehir bio lider tokom najvećeg dela sezone i u poslednja dva meseca je ispustio osam bodova prednosti.

Galatasaraj je osvojio 22. titulu šampiona, a istovremenu osmu u karijeri za Fatiha Terima.

U preostalim mečevima, u direktnom okršaju za opstanak Bursa i Gestepe odigrali su 0:0 pa Bursa ostaje u zoni ispadanja sa 34 boda dok je Gestepe prvi iznad crte sa bodom više, a sa ekipom iz Izmira može da se izjednači Erzurum koji u ponedeljak dočekuje Fenerbahče.

Alanja je propustila šansu da pobedom protiv Rizea, meč je završen 1:1, ostane u igri za plasman u Ligu Evrope dok su potpuno rasterećeni Akhisar koji je već ispao i Konjaspor odigrali efikasnih 2:2.