Erzurum imao priliku da se spasi, pa zakazao

Turska 20. maj 201921:33 > 21:37
Chris McGrath Getty Images Sport

U turskoj Superligi odigrana su poslednja dva meča 33 kola. Ankaraguču je bio bolji od Sivasa sa 3:1, dok je Erzurum na domaćem terenu izgubio od Fenerbahčea.

Domaćn je pred okršaj sa istanbulskim velikanom imao jasnu situaciju, pobeda mu je garantovala da će poslednje kolo dočekati van zone ispadanja, ali je najvažniji meč u sezoni odigrao prilično slabo i ostaje na pretposlednjem mestu.

U prvom poluvremenu Fenerbahče je imao tri dobre prilike, ali je pokušaje Soldada zaustavljao reprezentativac BIH Ibrahim Sehić. Pokušaji igrača Erzuruma svodili su se uglavnom na udarce sa distance.

Trenutak odluke dogodio se posle 13. minuta igre u nastavku. Sehić je oborio Soldada, a tek nakon susgestije saradnika iz VAR sobe i pregledanog snimka sudija Arslanboa je pokazao na belu tačku. Siguran realizator bio je Viktor Mozes za treći gol u sezoni.

Erzurum je do kraja teško stvarao šanse, ali je u završnici mogao bar do boda jer su gosti igrali prilično nezainteresovao u odbrani. Ipak ostalo je 0:1.

Fenerbahče je prvi put ove sezone vezao tri pobede i sada se nalazi na deobi sedmog mesta, što mu je najbolji plsaman od početka šampionata.

Erzurum poslednje kolo dočekuje sa 32 boda i da bi ostao u drustvu najboljih, mora da pobedi Kajseri u gostima, a potrebno je i da Bursa ne pobedi Malatiju i da Geztepe kao domaćin izgubi od Ankragučua koji je u drugom meču dana pobedio Sivas 3:1.

Strelci za domaćina bili su Sako, Bojd i Kanteros, dok je utešni pogodak za Sivas postigao Braz u 61. minutu. Meč nije imao rezultatskog značaja, budući da su oba tima bezbedna van zone ispadanja, a nemaju šanse da se plasiraju u evropska takmičenja pred poslednje kolo.

Pogledajte REZULTATE i TABELU turske Superlige.