AMA/Corbis via Getty Images)

24.05.2019 | 19.31

Bašakšehiru bod na rastanku

Fudbaleri Bašakšehira i Alanije remizirali su 1:1, u prvom meču poslednjeg, 34. kola turske Superlige.

Bašakšehir

Clive Brunskill, Getty Images

Bašakšehir

Domaćin je poveo u 6. minutu, autogolom golmana Ufuka Čejlana, ali su fudbaleri Alanije izjednačili deset minuta kasnije.

Sjajan prodor i centrašut sa desne strane izveo je Dženk Alkilič, a u šesnaestercu domaćih visoko je skočio Čileanac Žunior Fernandeš, koji je preciznim udarcem glavom pogodio mrežu vicešampiona Turske.

Bašakšehir je sezonu završio na drugom mestu sa 67 bodova, a Alanija je sakupila 44, ali će njen konačan plasman zavisiti od ostalih mečeva poslednjeg kola.