Turski stručnjak Abdulah Avdži novi je trener Bešiktaša, zvanično je potvrdio istanbulski klub.

Avdži je na klupi zamenio Šenola Guneša, koji je postao selektor reprezentacije Turske.

55-godišnji stručnjak se prethodno u četvrtak zvanično rastao od Bašakšehira, u kome je radio u poslednjih pet sezona.

Od 2014. godine je sa Bašakšehirom dva puta bio četvrti, jednom treći i dva puta je završavao kao drugi u turskom prevsntvu.

Avdži je jedno vreme radio i sa reprezentacijom Turske.

Tamošnji mediji prenose da je sa trenerom dogovorena trogodišnja saradnja.

Sivas demolirao Bešiktaš, golman pao bez svesti (VIDEO)

Fudbaleri Sivasa ubedljivo su savladali Bešiktaš na svom terenu u prvom kolu turske Superlige rezultatom 3:0, a duel je obeležila jako neprijatna situacija u kojoj je golman domaćih Mamadu Samasa pao na travu bez svesti.

U rangu Krosovog projektila - golčina Emrea Kilinča!

Nakon Tonija Krosa na meču Selta - Real, videli smo još jedan prelep gol na fudbalskim mečevima igranim u subotu, igrač Sivas Emre Kilinč spektakularnim pogotkom zapečatio je pobedu svog tima nad Bešiktašom.

Drama u Turskoj posle sudara golmana sa igračem (VIDEO)

Golman ekipe Sivasa Mamadu Samasa teško se povredio u sudaru sa igračem Bešiktaša, nekoliko minuta je nepomičan ležao na zemlji, a kada je napokon uspeo da ustane, onesvestio se i pao na zemlju. Drama na stadionu Sivasa trajala je nekoliko minuta.

Pojačana Galata, konsolidovani Fener ili era Bešiktaša?

Turska superliga pethodnih godina imala je epitet najuzbudljivijeg fudbalskog takmičenja u Evropi. Neizvesnost neće izostati ni ove sezone.