Getty Images/Stuart Franklin

18.08.2019 | 23.06 > 23:08

Malatija trojkom prebolela Partizan

Fudbaleri Malatije pobedili su Bašakšehir na svom terenu u prvom kolu turske Premijer lige ubedljivim rezultatom 3:0.

Malatya, Malatija

FK Partizan

Malatija, ekipa koja je u četvrtak ispala od Partizana u trećoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope, do trijumfa nad vicešampionom Turske stigla je u drugom poluvremenu.

U 68. minutu je Giljerme doveo domaće u vođstvo, Makedonac Adis Jahović je povisio na 2:0 u 88, da bi Fofana u 90+1. postavio konačan rezultat.

Treba istaći i da su gosti minut pre prvog gola ostali sa igračem manje zbog isključenja Kavečija, pa je i taj detalj uticao na konačan ishod.

Ekipa Trabzona odigrala je nerešeno sa Kasimpašom u Istanbulu 1:1. Gosti su poveli golom Norvežanina Serlota u 34. minutu, a bod Kasimpaši obezbedio je Ajtač Kara uz pomoć Obija Mikela u 40.

Antalija je kao gost bila bolja od Goztepea 1:0, pogotkom Anđela u 29. minutu, dok su Konja i Ankaragudžu igrali bez golova.