Lynne Cameron/Getty Images

13.09.2019 | 21.28 > 21:36

Falkaov gol iz odbitka doneo Galati tri boda

Galatasaray SK

Radamel Falkao upisao se u strelce po prvi put od kako je fudbaler Galatasaraja. Taj tim je slavio protiv Kasimpaše 1:0 u četvrtom kolu turske Superlige.

U prvom poluvremenu je Galatasaraj došao do jedinog gola u 38. minutu. Novi špic turske ekipe Radamel Falkao je šutirao sa više od 20 gola, a loptu je posle njegovog šuta zakačilo Ben Jusef. To je prevarilo golmana gostiju i domaći tim je poveo 1:0.

Galatasaraj se dosta mučio, ali je ostvario drugu pobedu posle koje ima sedam bodova. Iz prva dva kola je Galatasaraj imao samo jedan bod, Kasimpaša je i dalje pri dnu tabele. Tokom meča je bilo nekoliko prilika na obe strane, igralo se dinamično, a najbolju šansu da uveća vođstvo Galate imao je Falkao.

U ovom duelu se videlo da će Kolumbijac biti veliko pojačanje aktuelnom šampionu, kome sledi i meč Lige šampiona protiv Briža naredne sedmice. Galatasaraj je inače rasprodao sve ulaznice za ovaj meč upravo zbog debija Radamela Falkaa.

Pogledajte koje su ostale utakmice na programu Superlige kao i tabelu turskog šampionata.