Bešiktaš sa devetoricom poražen u Gazijantepu

Turska 14. sep 201920:59 > 21:03
Christof Koepsel Bongarts

Fudbaleri Gazijantepa pobedili su Bešiktaš na svom terenu u četvrtom kolu turske Superlige sa 3:2.

Izuzetno zanimljiv meč na Gazijentep areni domaći su otvorili golom Tvumasija iz penala u osmom minutu. Jedanestercu je prethodio oštar prekršaj defanzivca gostiju Domagoja Vide, koji je zbog toga isključen.

Gazijantep je brojčanu prednost iskoristio tek u 59. minutu, kad je Vural iskoristio centaršut Kajodea i sa 16 metara poslao sjajan udarac u levi ugao.

Kajode je i u 75. minutu bio u centru pažnje, ali ovoga puta zbog nefudbalskih razloga, pošto je usled sukoba sa Elnenijem isključen iz igre zajedno sa vezistom Bešiktaša.

U situaciji 10 na 9, Gazijantep je vrlo brzo došao i do trećeg pogotka. Igrao se 80. minut kad je Čibsah sjajno utrčao u šesnaeterac i sa pet metara pogodio gol.

Gosti iz Istanbula su do kraja uspeli samo da ublaže poraz, golovima Najira u 83. i Hačinstona u 85.

Gazijantep sad ima sedam bodova i nalazi se u grupi timova od drugog do šestog mesta. Bešiktaš, za koji je Adem Ljajić odigrao ceo meč, sad je 11. sa četiri.

Bašakšehir je remizirao sa Sivasom na svom terenu 1:1. Gosti su poveli preko Jatabarea u 39, da bi bod vicešampionu doneo Edin Višća u 56.

Duel Antalije i Kajzerija završen je bez pobednika 2:2. Blanko u drugom i Ozdžan iz penala u 50. bili su strelci za domaće, da bi golove za Kajzeri dali Adebajor u 44. iz penala i Pulan u 74.