Getty Images/Stuart Franklin

15.09.2019 | 21.20 > 21:22

Malatija demolirala Ankaragudžu, gol Mičela Donalda

Fudbaleri Malatije pobedili su Ankaragudžu na gostovanju u četvrtom kolu turske Superlige rezultatom 4:0.

Mičel Donald

Getty Images/Srđan Stevanović

Gosti su pitanje trijumfa rešili posle prvog poluvremena, kad su stekli tri gola prednosti.

Makedonac Adis Jahović je u 26. minutu doveo Malatiju u vođstvo, Bifuma je pogodio u 33, da bi Giljerme deset minuta kasnije povisio na 3:0.

Konačan rezultat postavio je bivši fudbaler Crvene zvezde Mičel Donald u 82. minutu i to pošto je prethodno u 76. domaći tim ostao sa desetoricom zbog isključenja Kitsijua.

Malatija je sedma na tabeli sa šest bodova, dok je ekipa iz glavnog grada 12. sa pet.

Trabzon je remizirao na svom terenu sa Genčlerbirlijem 2:2. Domaći sastav je poveo 17. minutu golom Novaka, gosti su u 44. poravnali preko Stančijua, da bi u 57. Serlot iz penala vratio vođstvo Trabzonu. Bod Genčleru doneo je Sesenjon u 84.

Za Trabzon je to treći remi od starta sezone i sa šest bodova osmi je na tabeli. Genčlerbirli je osvojio prvi bod i zauzima 17. mesto.

Konja je pogotkom Mije u 54. minutu pobedila Denizli na gostovanju, dok je duel Rizea i Goztepea završen bez golova.