Catherine Ivill/Getty Images

16.09.2019 | 20.45 > 20:57

Alanja i dalje lider, prvi poraz Fenera

Fenerbahçe SK

Fudbaler Alanje slavili su u derbiju četvrtog kola turske Superlige protiv Fenerbahčea rezultatom 3:1.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Gosti iz Istanbula tako su propustili priliku da preuzmu lidersku poziciju na tabeli, a iako se ne može reći da je Fener nadigrao Alanju u prvom delu utakmice, istanbulski tim je prvi stigao do vođstva.

Tolga Cigerdži pogodio je u 39. minutu .

Uspela je Alanja da izjednači u završnici prvog dela igre preko Sisea, koji je iskoristio asistenciju Bakasetasa.

Drugo poluvreme obeležila je agresivna i konkretnija igra Alanje, koja je posle nekoliko izglednih šansi uspela da preokrene. Strelac je ponovo bio Sise, a Bakasetas se još jednom našao u ulozi asistenta.

Pitanje pobednika praktično je rešio Fernandes, golom u 62. minutu, nakon čega je Alanja bila potpuno dominantna na terenu.

Alanja tako i dalje ostaje lider na tabeli turskog šampionata, sa 12 bodova iz četiri utakmice.

Fenerbahče se posle četiri odigrana kola nalazi na trećoj poziciji i ima sedam bodova, jedan manje od Rizea.

Utakmice turskog fudbalskog šampionata pratite ekskluzivno na kanalima Sport kluba.

Pogledajterezultate i tabelu turske Superlige.