Tri meča petog kola Superlige Turske bila su na programu u subotu. Pobede su upisali Kasimpaša i Fenerbahče, a u meču Kajzerija i Denizlispora bilo je nerešeno.

Fenerbahče

Christian Kaspar-Bartke/Getty Images

Fenerbahče

Fenerbahče je na svom terenu do treće pobede u sezoni došao preokretom protiv Ankare rezultatom 2:1. Fener je tako prekinuo niz od dva meča bez pobede. Za Ankaru je ovo drugi vezani poraz.

Poveli su gosti nakon svega 16 minuta igre preko Orgila, ali je za četiri munuta već usledio odgovor domaćih. Strelac je za izjednačenje bio Jirgensen.

Napadao je Fenerbahče, pripomagao je na momente i sudija, a do pobedonosnog gola Fener dolazi u 73. minutu preko Marikija.

Kasimpaša je pred svojim navijačima savladao Antaliju 3:0 Golovima Pektemeka i Tima koji je pogađao mrežu dva puta.

Kajzeri i Denizlispor igrali su 1:1.

Pedro Enrike bio je strelac za domaće na asistenciju veterana Emanuela Adebajora, a Muravski je Denizlisporu doneo bod u 74. minutu.