Dva meča petog kola turske Superlige odigrana su u ponedeljak. Pobedu je ostvarila ekipa Sivaspora, dok je meč između Bešiktaša i Bašakšehira završen bez pobednika.

Adem Ljajić

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Adem Ljajić

Bešiktaši Bašakšehir odigrali su nerešeno 1:1.

U prvom poluvremenu je viđena velika borba, ali bez golova. Žuti karton zaradio je Adem Ljajić u 34 minutu zbog nesportskog ponašanja.

Na startu drugog dela igre bolji je bio Bašakšehir, a gosti su poveli golom Enca Krivelija u 54. minutu.

Izjednačenje Bešiktašu doneo je Burak Jilmaz u 83. minutu, kada je bio precizan sa bele tačke. Penalu je prethodila konsultacija sudije sa VAR tehnologijom, u vezi sa spornim faulom u kaznenom prostoru.

Nakon kompletiranog petog kola Bešiktaš je 11. na tabeli sa pet bodova, koliko ima i Bašakšehir koji je na 12. poziciji.

U drugom meču dana Sivaspor je bio bolji od Trabzona sa 2:1.

Poveo je Trabzon već u trećem minutu preko Donisa Avdijaja. Sivas je uspeo da izjednači pre odlaska na pauzu, pošto je precizan u 41. minutu bio Fernando.

Sivas je do pobede stigao u poslednjim trenucima, pošto je gol postigao Ugur Čiftči u šestom minutu sudijske nadoknade.

Sivas je na četvrtom mestu na tabeli i ima osam bodova. Trabzon je deveti sa dva boda manje.

Mečeve turskog fudbalskog šamppionata možete pratiti ekskluzivno na kanalima Sport kluba.

Pogledajte rezultate i tabelu turske Superlige.