27.09.2019 | 21.21 > 21:24

Dva gola i asistencija Aleksića u pobedi Bašakšehira

Fudbaleri Bašakšehira pobedili su Rize u prvoj utakmici šestog kola prvenstva Turske rezultatom 5:0, a blistao je srpski internacionalac Danijel Aleksić.

Ekipa iz Istanbula došla je u prednost u 19. minutu nakon što je Edin Višća odlično asistirao Aleksiću, a Srbin preciznim udarcem sa desetak metara loptu poslao u bliži ugao golmana Gokhana Akana.

Nekadašnji igrač Vojvodine u prvom planu je bio i u 33. minutu kada je glavom spustio loptu Fredriku Gulbrandsenu, a Norvežanin je iz neposredne blizine prosledio u gol.

Bašakšehir je bio mnogo bolji rival, a sjajno izdanje Aleksić je krunisao četvrt časa pre kraja meča drugim pogotkom. Dvadesetosmogodišnji vezista ponovo je bio na pravom mestu i sa samo nekoliko metara postigao je drugi pogodak u sezoni.

Aleksić je u 87. minutu mesto na terenu ustupio Ardi Turanu, a samo nekoliko trenutaka kasnije Enco Kriveli je postigao četvrti gol. Konačnih 5:0 postavio je Irfan Kahveči unadoknadi vremena.

U poraženoj ekipi Marko Šćepović je zamenjen na poluvremenu.

Bašakšehir je zabeležio drugi trijumf u prvenstvu i na deobi je četvrte pozicije sa 8 bodova, koliko imaju i Rize, Siva, Denizli i Galatasaraj.

U subotu u 19 časova u derbiju kola Galatasaraj dočekuje Fenerbahče, uz prenos na SK.

Pogledajte rezultate i tabelu turske Superlige.