06.10.2019 | 20.21

Alanja u krizi, Bešiktaš srušio lidera

Besiktas JK

Fudbaleri Bešiktaša savladali su na svom terenu lidera prvenstva Alanju sa 2:0 u meču sedmog kola turske Superlige.

Uzbudljivo je bilo u Istanbulu. Pokušavali su gosti da posle dva remija u nizu dođu do trijumfa. Ipak, svi šutevi ka golu rivala bili su jalovi.

Bešiktaš je do vođstva došao u 52. minutu golom Jilmaza sa bele tačke. Isti igrač je u 69. minutu asistirao Diabiju, koji je postavio konačni rezultat.

Diabi je u igru ušao u 46. minutu umesto Ljajića.

Istanbulski tim zabeležio je tek drugu pobedu ove sezone i sada je 12. u poretku. Alanja je uprkos porazu i dalje prva.

Sivaspor je bio bolji od ekipe Ankaragudžu sa 3:1. Iako su domaći poveli preko Ordžila u 15. minutu, usledila je goleada domaćih. Jandas je izjednačio u 26, a zatim doneo prednost Sivasporu u 48. minutu.

Konačni rezultat postavio je Kazabare u prvom minutu nadoknade.

Sivaspor je drugi na tabeli, dok je ekipa iz Ankare na 14. poziciji.

Na trećem mestu je Trabzon, koji je savladao Rizespor sa 2:1 posle preokreta.

Bašakšehir je sa igračem više savladao Gazijantep sa 2:1. Domaći su ostali sa desetoricom na terenu u 18. minutu, kada je direktan crveni karton dobio Vural.