Getty Images/Stuart Franklin

18.10.2019 | 21.34 > 21:36

Sa 10. na 2. mesto: Šampion se mučio, ali pobedio

Fudbaleri Galatasaraja pobedili su Sivas na svom terenu na otvaranju osmog kola turske Superlige rezultatom 3:2 i probili se sa desetog na drugo mesto tabele.

Navijači Galatasaraja

Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images

Tim iz Istanbula sad ima 13 bodova, jedan manje od lidera Alanje, a jedan više od Sivasa.

Vrlo uzbudljiv i sadržajan meč na Turk telekom areni otvorio je Andone fantastičnim golom u 21. minutu, iako su prethodno gosti imali tri šanse. Najbolju je propustio Fernando, koji je pogodio prečku.

U završnici poluvremena raspoloženi Andone je izborio penal, koji je u 42. minutu realizovao i upisao drugi gol za Galatu.

Kad je u 48. isključen igrač gostiju Isak Kofi, delovalo je da će domaći rutinski privesti meč kraju, ali uporni gosti se nisu predavali i u 69. minutu veteran Aruna Kone je smanjio rezultat.

Samo pet minuta kasnije Rajan Babel je ponovo vratio Lavovima dva gola prednosti, da bi na drugoj strani rezervista Ješiljurt golom šest minuta pre kraja uveo je meč u dramatičan finiš.

Hrabri igrači Sivasa, kojima je ovo tek drugi poraz u sezoni, mogli su do boda u nadoknadi vremena, ali je odličnu šansu propustio Armin Đerlek.

Bivši vezista Partizana u igru je ušao u 86. minutu i upisao drugi nastup u sezoni.

Za Galatasaraj je ovo prva pobeda posle pet mečeva u svim takmičenjima i predstavlja dobru uvertiru za meč sa Realom u Ligi šampiona i derbi protiv Bešiktaša sledećeg vikenda.

Na kanalima Sport Kluba u subotu pogledajte još dve utakmice, sastaju se Trabzon - Gazišehir i Ankaragudžu - Bešiktaš.