Trabzon na Staridžovim krilima do liderskog mesta

Turska 19. okt 201921:23 > 21:26
Bulent Kilic/EuroFootball/Getty Images

Fudbaleri Trabzona savladali su Gazijantep na svom terenu u osmom kolu Superlige rezultatom 4:1 i time se popeli na lidersko mesto tabele.

Najzaslužniji za četvrti uzastopni trijumf Trabzona bio je napadački dvojac Danijel Staridž – Aleksander Serlot.

Najpre je u devetom minutu Norvežanin asistirao Englezu, a potom su pet minuta kasnije uloge zamenjene.

Gol Džefersona u 54. vratio je nadu gostima da mogu da izbegnu poraz, ali posle pogodaka Sose u 76. i Sarija u 81. sve je rešeno.

Gazijantep je u 84. ostao sa desetoricom zbog isključenja Kajodea.

Trabzon posle osam kola ima 15 bodova, jedan više od drugoplasirane Alanje, uz meč više. Gazijantep je osmi sa 11.

Bešiktaš je nastavio sa lošim partijama ove sezone i na gostovanju Ankaragudžuu osvojio je samo bod – 0:0.

Orlovi u poslednjih šest mečeva imaju samo jednu pobedu i sa 9 bodova zauzimaju 12. poziciju. Na mestu ispod, uz isti broj poena, nalazi se Ankaragudžu.

Genlčerbirli je demolirao Antaliju na strani sa 6:0, uz het-trik Kandeijasa, dok je Bašakšehir pobedio Goztepe sa 4:1.