Getty Images/Christof Koepsel

28.10.2019 | 20.05 > 20:08

Trabzon protiv Bašakšehira do boda u 90+7.

Deveto kolo turske Superlige zaokruženo je duelom Bašakšehira i Trabzona u kojoj su gosti do boda došli u sedmom minutu nadoknade vremena golom za konačnih 2:2.

Trabzon

Print screen/SK

Trabzon

Nakon 0:0 posle prvog poluvremena, u nastavku su igrači dva tima odigrali veoma zanimljivih 45 minuta.

Trabzon, koji se većim delom utakmice branio, poveo je u 61, minutu golom Danijela Staridža sa bele tačke.

Kaznenom udarcu prethodilo je igranje rukom Martina Škrtela u šesnaestercu.

Na isti način je domaćin uzvratio. Za 1:1 iz penala je pogodio Edin Višća nakon što je golman Čakir oborio Krivelija, ali se izvukao bez crvenog kartona.

Domaćin je konstantne napade i inicijativu krunisao prokretom u 79. minutu kada je na jedan odbitak dobro reagovao Škrtel i upisao se u strelce u drugoj utakmici zaredom.

I kada je delovalo da će Bašakšehir doći do četvrte vezane pobede, Sorlot je šestim golom u sezoni postavio konačnih 2:2 u sedmom minutu nadoknade.

Posle ovog remija, Trabzon se izjednačio sa Malatijom na trećem mestu sa 16 bodova, dva manje od vodeće Alanje i jedan manje od Fenerbahčea. Bašakšehir je na deobi petog mesta sa Sivasom sa 15 bodova.

U turskoj ligi i nakon devet kola uzbuđenja ne manjka jer je prvih 11 timova na tabeli i dalje u sedam bodova razlike.