Getty Images/Stuart Franklin

08.11.2019 | 20.43 > 20:46

Dva gola Murićija za prvo mesto Fenera

Fenerbahçe SK

U prvoj utakmici 11. kola Turske Superlige, Fenerbahče je savladao Kasimpašu rezultatom 3:2 i preuzeo prvo mesto na tabeli.

Vedat Murići Fenerbahče

Print screen/SK

Istanbulski velikan sad ima 20 bodova, jedan više i meč više od drugoplasirane Alanje.

Sa druge strane, Kasimpaša je 11. sa 12 poena.

Nakon poraza od Kajzerija, Fener je tražio povratak na pobednički put, a do tri boda je došao teže od očekivanog, iako početak nije nagoveštavao neizvestan meč.

Već u 6 minutu Vedat Murići postigao je gol iz jedanaesterca, nakon što je prethodno fauliran Ozan Tufan. Gosti, koji si bili bez poraza na prethodne četiri utakmice izjednačili su u 37 minutu, preko Kalilija koji je iskoristio asistenciju Erdoana.

Na odmor se ipak otišlo sa prednošću domaćina, jer je Murići postigao još jedan gol a bele tačke. Za napadača iz Prizrena sedmi gol u sezoni. Ovom penalu prethodilo je igranje rukom Sadikua. Nakon dosuđenog penala, dva žuta kartona zbog protesta dobio je Karim Hafez.

Iako sa igračem manje, ekipa Ozdeša uspeva da izjednači, a gol je postigao Ben Jusef u 56 minutu.

Samo tri minuta kasnije Azis odlično reaguje posle kornera i prvim golom u sezoni donesi pobedu svojoj ekipi.

Do kraja utakmice je i domaćin ostao sa igračem manje pošto je isključen Isla.

Bila je ovo 14 utakmica zaredom kako Kasimpaša ne uspeva da pobedi gradskog rivala.

U subotu na SK5 od 18h gledaćemo gostovanje aktuenog šampiona Galatasaraja u Gazijantepu, dok vas u nedelju očekuju još dva meča TSL. Trabzon – Alanja i Bešiktaš – Denizli.