Catherine Ivill/Getty Images

10.11.2019 | 11.08 > 11:11

Rekord - 15-godišnjak do prvog seniorskog gola!

Fudbaler Kajzerija Emre Demir upisao se u istoriju turskog fudbala. On je najmlađi fudbaler u turskom šampionatu koji je postigao gol u seniorskoj konkurenciji.

Kajzeri

EuroFootball / Stringer

Kajzeri

Petnaestogodišnji Demir je na gostovanju u Ankari protiv Genčlebirlija postigao svoj prvi gol u seniorskoj karijeri.

Demir je u igru ušao u drugom poluvremenu, a mrežu domaćeg tima zatresao je u 71. minutu.

Do sada je rekord najmlađeg strelca turske Superlige pripadao Enesu Unalu, koji je u dresu Burse kao 16-godišnjak postigao gol protiv Galatasaraja.

Kajzeri je pretposlednji na tabeli turskog prvenstva i ima sedam bodova.