Getty Images/Stuart Franklin

10.11.2019 | 19.17 > 19:20

Asistencija Ljajića, Sivas novi lider!

Besiktas JK

U nedeljnim utakmicama 11. kola turske Superlige pobede su ostvarile ekipe Trabzona, Bešiktaša i Bašakšehira, dok je duel između Geztepea i Malatije završen nerešeno 1:1.

Trabzon je u vrlo burnoj utakmici slavio protiv Alanje 1:0 i tako prekinuo niz od četiri meča bez pobede u svim takmičenjima. Iako je od 25. minuta igrao bez isključenog Parmaka, Trabzon je do značajnog trijumfa došao golom Iranca Hoseinija u 67. minutu iz jedanaesterca.

Do tog momenta Alanja predvođenja prvim strelcom lige Siseom imala je nekoliko dobrih prilika. U završnici meča dosuđen je još jedan penal za domaćina, istovremeno su gosti ostali s devetoricom na terenu, ali ovoga puta golman Marafona je zustavio šut Hoseinija.

Drugim porazom u sezoni Alanja je ispustila lidersku poziciju.

Fudbaleri Bešiktaša ostvarili su treću uzastopnu pobedu u prvenstvu savladavši Denizli 1:0. Teže od očekivanog domaćin je do pete pobede došao golom rezerviste Nkudua u 70. minutu na asistenciju Adema Ljajića.

Dorbu formu potvrdio je Bašakšehir koji je rezultatom 2:1 savladao Ankaraguču. Oba gola za domaći tim postigao je Enco Kriveli, igrao se 10. i 77. minut, a asistent kod drugog gola bio je Edin Višča. Poraz ekipe iz glavnog grada Turske ublažio Parlak u samom finišu.

Danijel Aleksić nije igrao za domaću ekipu zbog povrede.

Posle 11. runde došlo je do smene na vrhu, pa je sada lider Sivas sa 21 bodom prati ga Fenerbahče sa 20, potom slede četiri tima sa po 19 - Trabzon, Alanja, Bašakšehir i aktuelni šampion Galatasaraj. Sa po 18 bodova nezaostaju mnogo Malatija i Bešiktaš.

Pogledajte REZULTATE i TABELU turske Superlige.