Getty Images/Christof Koepsel

01.12.2019 | 19.14 > 19:16

Bez pobednika u derbiju, Aleksić se vratio golom

Trabzon i Galatasaraj odigrali su 1:1 u centralnom meču 13. kola turske Superlige.

Galatasaray

Dean Mouhtaropoulos, Bongarts

U jednom od klasika turskog fudbala, prvo poluvreme nije donelo mnogo uzbuđenja, ali smo u nastavku videli napet, dinamičan i dramatičan meč.

Osmim golom u sezoni, Sorlot je doneo prednost Trabzonu u 50. minutu.
Aktuelni šampion, koji je nastupio značajno oslabljen, krenuo je na sve ili ništa ali nije stvorio mnogo šansi.

Međutim, napadački pristup se isplatio jer je Nagatomo izjednačio u 90. minutu.

Trabzon je pre toga propustio nekoliko prilika da duplira prednost.

Trabzon je sada treći na tabeli sa dva boda manje od Bašakšehira, koji je rutinski sa 2:0 savladao Antaliju.

Kompletan posao viceprvak je završio u razmaku od tri minuta u drugom poluvremenu.

Prvi gol postigao je Gael Kliši, a drugi je delo srpskog internacionalca Danijela Aleksića koji se vratio u ekipu nakon dva meseca zbog loma ruke.

Bašahšehir ima dva boda manje od vodećeg Sivasa.

U preostalon nedeljnom meču, Denizli je kao gost savladao Gazišehir sa 2:1.

U poslednjem meču 13. kola, Bešiktaš u ponedeljak dočekuje Kajseri od 18 sati, uz direktan prenos na SK HD kanalu.