02.12.2019 | 19.57 > 20:07

Bešiktaš demonstrirao silu i preti samom vrhu

Besiktas JK

U poslednjem meču 13. kola Superlige Turske Bešiktaš je na svom terenu ubedljivo savladao Kajzeri 4:1 i tako ostao pri samom vrhu tabele.

Burak Jilmaz

Sport Klub Printscreen

Od početka do kraja istanbulski crno-beli su dominirali i nisu ostavili nimalo prostora za iznenađenje. Već u 20. minutu Hačinson dovodi domaćina u vođstvo. Naredna dva gola postignuta su u razmaku od po 10 minuta. Gonula je povisio na 2:0, a Jilmaz u 41. minutu praktično rešio meč. Uspeo je Emanuel Adebajor da postigne počasni gol za Kajzeri u 86. minutu, ali su crno-beli odgovorili do kraja i Buruk Jilmaz drugim golom u 90. minutu kruniše odlično izdanje, pošto je upisao i asistenciju kod prvog gola. Za pobednika svih 90 minuta odigrao je Adem Ljajič.

Bešiktaš je treći sa 24 boda, samo tri manje u odnosu na lidera Sivaspor i bod manje od Bašakšehira. Kajzeri je na samom dnu sa sedam bodova.