03.12.2019 | 21.05 > 21:11

Fenerova kapitalna prednost pred revanš

Fenerbahçe SK

Fudbaleri Fenerbahčea nadigrali su gradskog rivala Istanbulspor u prvoj utakmici petog kola Kupa Turske rezultatom 4:0.

Fenerbahce

Chris McGrath/Getty Images

U 123. gradskom derbiju četa Ersuna Janala u potpunosti je nadigrala rivala, koji je parirao samo u uvodnih 15 minuta. Gol za početno vođstvo žuto-plavih postigao je Deniz Turuč na asistenciju Kadioglua, koji je već u narednom minutu i sam uspeo da se upiše u strelce, nakon nesebične asistencije Vedata Murićija.

U nastavku meča domaći su nastavili u istom ritmu i bez većih problema sa dva nova gola mirno priveli kraju meč protiv bezopasnog gradskog rivala. U 71. minutu odlično izdanje igrači Fenera krunišu akcijom koju je posle dodavanja Turuča u gol pretvorio Murići. Konačnih 4:0 postavio je slovenački internacionalac Miha Zajc, kojeg je proigrao rezervista Muhamed Gumuškaja.

Revanš utakmica na programu je 18. decembra.

U ostalim mečevima petog kola kupa koji su na programu bili u sredu, Karagumruk je na domaćem terenu izgubio od Geztepea sa 2:1 (Bojan Šaranov presedeo meč na klupi), dok je Malatija kod kuće rezultatom 3:1 pobedila Kečiorengudžu. Alanja je na svom stadionu bila ubedljiva protiv Adanu sa 5:1. Sivas je u gostima sa 2:0 bio bolji od Eroka, a čitav meč u redovima pobednika proveo je srpski ofanzivac Armin Đerlek.