Šampion razočarao: Poraz kod kuće od drugoligaša Tuzle

Turska 4. dec 201921:18 > 21:19
Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Galatasaraja priredili su neprijatno iznenađenje i u prvoj utakmici 1/16 finala Kupa Turske izgubili na svom terenu od drugoligaša Tuzle sa 2:0.

Šampion države i branilac trofeja u kupu u potpunosti je podbacio pred svojim navijačima, pa ga ni činjenica da je igrao u izmenjenom sastavu ne opravadava.

Gosti su oba pogotka dali u drugom poluvremenu. Najpre je Bas u 53. minutu doveo Tuzlu u vođstvo, da bi u 90. Somez postavio konačan rezultat, iako je dva minuta ranije gostujući sastav ostao sa desetoricom zbog isključenja Akarslana.

Revanš je na programu 17. decembra u Tuzli.

Fudbaleri Trabzona slavili su nad Altajom na strani sa 2:1.

Pobedu gostima doneli su Danijel Staridž u 45+2. i Aleksander Serlot u 66. minutu, dok je jedini gol za niželigaša postigao Leandrinjo iz penala u 55. minutu.

Trijumf je upisao i Bašakšehir, koji je golom Dembe Ba u petom minutu savladao Hekimoglu Trabzon na strani minimalnim rezultatom.

Domaći su propustili veliku šansu u 29. minutu, kad je Baldži promašio penal.

U ostalim mečevima, Ejup – Antalija 0.3, Kasimpaša – Van 2:1, Erzurum – Bursa 4:2