Getty Images/Stuart Franklin

06.12.2019 | 20.45 > 20:49

Fener ubedljiv, dva gola Murićija

Fenerbahçe SK

Fudbaleri Fenerbahčea, ubedljivo su porazili Genčlerbirli 5:2 u prvoj utakmicii 14. kola turske Super lige. Istanbulski tim je ponovo pred svojim navijačima pokazao veliki napadački potencijal i stigao do prve pobede nakon dva remija u nizu, posle koje se probio na deobu drugog mesta.

Prvi gol na Ulker areni, ipak su postigli gosti. Igrao se 8. minut, kada je Đovani Sio šokirao domaćina. Timu Ersuna Janala nije dugo trebalo da uzvrati. U 23. minutu izjednačio je Vedat Murići. Devet minuta kasnije strelac za vođstvo Fenera bio je Luis Gustavo.

Na odmor je domaćin otišao sa dva gola prednosti, zahvaljujući novom golu Murićaja. Za napadača iz Prizrena, ovo je deveti gol u sezoni.

Sport klub

U nastavku je ritam utakmice očekivano opao, ali smo u završnici videli još tri gola. Prvo je na 4:1 povisio rezervista, talentovani Kadiolu u 74. minutu, a samo četiri minuta kasnije Bogdan Stanču postigao je drugi gol za goste.

Konačnih 5:2, postavio je prvim golom u turskom fudbalu, nekadašnji nemački reprezentatviac Maks Kruze.

Za Fenerbahče je ovo sedma pobeda u sezoni, dok je ekipa iz Ankare doživela sedmi poraz, prvi posle četiri kola i ostaje na 13. mestu.

Sport klub

Gledaoci Sportkluba u subotu mogu da prate duel Galatasaraj – Alanja, koji prenosimo na Sport Klubu 4, dok u nedelju su na programu još dva susreta u direktnim prenosima na našim kanalima. Od 14:30 na Sport Klubu 9 Antalija – Trabzon, a od 17h na kanalu Nova Sport Kasipaša – Bešiktaš.