Getty Images/Stuart Franklin

14.01.2020 | 18.40 > 18:42

Aleksić strelac, remi Bašakšehira sa trećeligašem

Fenerbahçe SK

Fudbaleri Bašakšehira neprijatno su iznenadili svoje navijače i u prvoj utakmici osmine finala Kupa Turske odigrali su nerešeno protiv trećeligaša Kirklaerlispora - 1:1.

Trener domaćih Okan Buruk na teren je postao kombinovani tim, ali to svakako nije opravdanje za neubedljivu igru. Uostalom na terenu su bili Robinjo, Demba Ba, Edin Višća...

Ekipa iz Istanbula je povela u 79. minutu golom srpskog internacionalca Danijela Aleksića, a konačan rezultat postavio je Deniz Atač u nadoknadi vremena.

Revanš je 21. januara.

Sivas je na svom terenu bio ubedljiv protiv Malatje 4:0. Strelci Jandas u 22. i 49. minutu, Kilič u 28. i Jatabare u nadodoknadi prvog poluvremenu.

Kajzeri i Fenerbahče su igrali bez golova.

Preostali parovi su Alanja - Kasimpaša, Erzurum - Bešiktaš, Rize - Galatasaraj, Antalija - Gactepe i Trabzon - Denizli.