15.01.2020 | 18.37 > 18:39

Drugoligaš slavio protiv Bešiktaša u Kupu, remi Galate

Fudbaleri Erzuruma pobedili su Bešiktaš 3:2 u prvoj utakmici osmine finala Kupa Turske.

Besiktas

Maurizio Lagana/Getty Images

Drugoplasirani tim druge lige odigra oje odličan meč, i potpuno zasluženo slavio protiv devetortukog osvajača takmičenja.

Vrlo uzbudljiv i sadržajan meč uz mnoštvo prilika na obe strane počeo je sjajnim golom Ajarolua u 12. minutu. Bešiktaš je uspeo da izjednači u 35. minutu kada je Nkudu prvo iznudio a potom i realizvao kazneni udarac.

Novo vođstvo domaćinu doneo je Karakulukču u 67. minutu, a revija lepih golova nastavljena je u 88. minutu kada je Džaner Erkin pogodio iz slobodnig udarca za 2:2.

Sport Klub Youtube

Treći put na meču, ovoga puta dovoljno za trijumf, domaćin je poveo u 91. minutu, iz novog penala, koji je dosuđen zbog igranja rukom Ruiza.

Siguran sa 11 metara bio je kapiten Ibrahim Akda. Revanš meč igra se sledeće srede. U sredu je trijumf ostvarila i Alanja, koja je u prvom meču na svom terenu pobedila Kampašu sa 3:1

Rize i Galatasaraj igrali su nerešeno 1:1.