16.01.2020 | 20.29 > 20:36

Vatromet u Antaliji, Trabzonu solidna prednost

U prvoj utakmici osmine finala turskog kupa, fudbaleri Antalije su pred svojim navijačima savldali Gestepe rezultatom 4:3, dok je Trabzon kod kuće savladao Denizli 2:0.

Antalija

EuroFootball Getty Images Sport

U Antaliji gosti su bolje otvorili meč, pošto je Portugalac Andrej kastro postigao pogodak nakon samo 50 sekudi igre. Loš početak ipak nije pokolebao domaće igrače, kojima je bilo potrebno 18 minuta da dođu do preokreta. Najpre je Haron Alpsoj poravnao rezultat u 10. u situaciji u kojoj je golman Gestepea Bakirbaš morao bolje da reaguje. Osam minuta kasnije, Kurtuluš prvi put na utakmici domaćem timu donosi vođstvo.

Interesantno, ovo je prvi od ukupno tri meča koja će ovi rivali odigrati u narednih šest dana, pošto će sledećeg vikenda takođe na stadionu Antalije biti odigran njihov susret u okviru 18. kola Superlige. U završnici prvog poluvremena, napadač gostiju Denis Kadah je iskoristio lošu reakciju štopera Antalije Demira i postavio konačan rezultat prvog poluvremena. Najlepši detalj na meču viđen je u 67. minutu kada je Brazilac Dijego iz slobodnog udarca savladao protivničkog golmana, nakon čega je Antalija drugi put povela. Novo izjednačenje kreirao je Murat Paluli u 74. minutu, a da fudbaleri Antalije u Izmir otputuju sa prednošću pobrinuo se Alpsoj svojim drugim golom na meču, u 83. minutu. Revanš je na programu u sredu, 22. januara.

Trabzon je stekao lep kapital protiv Denizlija, pošto je slavio 2:0 golovima Sose i Envakeme.