Getty Images/Stuart Franklin

18.01.2020 | 20.31 > 20:33

Višća za goleadu Bašakšehira, Fener sad treći

Fenerbahçe SK

Drugoplasirani tim šampionata Turske Bašakšehir ubedljivo je savladao tim Malatje sa 4:1, dok je Fenerbahče kao gost bio bolji od Gazijantepa 2:0 u 18. kolu Superlige.

Edin Višća

Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Edin Višća

Posle četvorke protiv Kajzerija (4:1) i "petarde" u prethodnom kolu sa Kašimpašom (5:1), tim iz Istanbula brojao je do četiri i protiv gostiju iz Malatije. Sve golove efikasni fudbaleri Bašakšehira postigli su već u prvih 45 minuta.

Reprezentativac BiH Edin Višća prvi je u 22. minutu načeo mrežu golmana gostiju Fabijena Barnolea iz Benina, a onda su redom strelci bili Demba Ba u 27, Irfan Kaveči u 34. i Mahmut Tekdemir u 41. minutu. U 64. minutu utešni gol za goste postigao je Adis Jahović, kome je to bio već 11. pogodak u ligi.

U pobedničkom timu od 76. minuta zaigrao je i Danijel Aleksić umesto Edina Višće.

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su kao gosti Gazijantep Gazišehir 2:0 i probili se na treće mesto iza Bašakšehira.

Posle ne toliko zanimljivog i kvalitetnog prvog poluvremena u drugom delu viđena su brojna uzbuđenja. Počelo je vodećim golom Maksa Kruzea u 51. minutu. Usledilo je nekoliko odličnih prilika na obe strane, uz poništene golove, da bi trijumf gostiju u nadoknadi vremena potvrdio najbolji strelac Fenera Vedat Murići, koji je do kraja meča isključen. Gazišehir je prekinuo niz od četiri meča bez poraza i ostaje na 9. mestu.

U nedelju gledaoci Sport Kluba mogu da gledaju tri utakmice Superlige Turske. Od 14 sati na SKHD Galatasaraj - Denizli, na SK5 Trabzon - Kasimpaša, dok je od 17 sati na SK2 centralni meč kola između Bešiktaša i vodećeg Sivasa.