Dave Thompson/Getty Images

21.01.2020 | 20.32

Fener u četvrtfinalu, trećeligaš izbacio Bašakšehir

Fenerbahçe SK

U utorak smo dobili prve dve ekipe koje su izborile plasman u četvrtfinale Kupa Turske.

Fenerbahce

Chris McGrath/Getty Images

Trećeligaš Kirklareli naparavio je veliko iznenađenje eliminisavši Basakšehir, dok je Fenerbahče bez problema izbacio Kajseri.

Nakon 1:1 u Istanbulu, Kirklareli je u revanšu na domaćem terenu uspeo da odoli drugoplasiranoj ekipi Superlige Bašakšehiru, odigra 0:0 i na taj način ostvari najveći uspeh u istoriji.

Posle 0:0 u prvoj utakmici, Fenerbahče, je iako u kombinovanom sastavu lako izašao na kraj sa Kajserijem Roberta Prosinečkog i rutinski slavio 2:0.

Sport klub

Prvi gol postigao je mladi Kadiolu u 23. minutu, da bi konačan rezultat postavio Erdindž posle sjajne akcije u 45. minutu.

U sredu su na programu još tri revanša osmine finala Kupa Turske, a gledaoci Sport Kluba od 18:30 mogu da prate duel Bešiktaš - Erzurum, u prvom meču bilo je 3:2 za goste.