Getty Images/Stuart Franklin

23.01.2020 | 20.28

Kup: Branilac trofeja preživeo Rize

Fudbaleri Galatasaraja plasirali su se u četvrtfinale turskog kupa pobedom nad Rizeom u revanšu kod kuće sa 2:1. Ukupan rezultat dvomeča bio je 3:2 u korist branioca trofeja.

Galatasaray

Dean Mouhtaropoulos, Bongarts

Posle 1:1 u prvoj utakmici, oba pogotka u revanšu u Istanbulu viđena su u poslednjih pola sata.

Najpre je Bujuk u 60. minutu pogodio iz penala i doveo Lavove do vođstva, da bi na isti način Čaglajan u 75. poravnao.

Pitanje pobednika rešio je Lemina u 83. minutu.

Trabzon je posle penala protiv Denizlija prošao dalje.

Ekipa Husejina Čišmira je u prvom meču slavila sa 2:0, a isti rezultat imao je Denizli u revanšu na svom terenu, golovima Estrupinana u 14. i Nijaza u 23.

Domaćima nije pomoglo ni što su od petog minuta produžetka imali igrača više, zbog isključenja Nvakamea, da dođu do još jednog gola i prolaska.

To im se na kraju obilo o glavu, pa je Trabzon na penale slavio 4:2 i prošao.

Inače, i Denizli je penale dočekao sa desetoricom, jer je Ozkal u 120. minutu dobio drugi žuti.

U četvrtfinalu igraće i Sivas, uprkos tome što je na gostovanju Malatiji izgubio sa 2:1.

Trijumf od 4:0 kod kuće u prvom duelu bio je više nego dovoljan.

Malatija je do "pirove pobede" stigla posle preokreta. Sivas je poveo preko jandaša u drugom minutu, da bi Tore u 79. i Čebake 90+3. doneli utešno slavlje domaćima.