Pukla petarda: Malo napadači Trabzona, malo autogolovi

Turska 4. feb 202020:07 > 20:45
Trond Tandberg, Getty Images Sport

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Turske ekipa Trabzona ubedljivo je pobedila tim Erzurumspora rezultatom 5:0.

Revanš će po svemu viđenom biti samo formalnost. Trabzon je lako izašao na kraj sa članom Prve lige Turske i trenutno drugoplasiranim timom u drugom po kvalitetu šampionatu u toj zemlji.

Dvostruki strelac bio je 24-godišnji Norvežanin na pozajmici iz Kristal Palasa Aleksander Serlot. Postigao je po gol u oba poluvremena, u 16. i 66. minutu. Jednom je mrežu gostiju pogodio iskusni Nigerijac Entoni Nvakaeme, a čak dva puta su igrači iz Erzuruma sami pogođali svoju mrežu. Kod prvog autogola posao je završio bivši engleski reprezentativac i doskorašnji napadač Liverpula Danijel Staridž.

Revanš je na programu 13. februara, a pobednik iz tog duela igraće sa boljim iz dvomeča između člana Druge lige Turske Kirklarelispora i Fenerbahčea, svakako favorita u tom susretu.

Trofej brani Galatasaraj, on je u prošlogodišnjem finalu pobedio Akhisarspor rezultatom 3:1 i stigao do 18-tog trofeja u tom takmičenju. Galata svoj prvi četvrtfinalni meč igra u sredu u Alanji.