13.02.2020 | 19.11 > 19:24

Sivas ispao, ubedljiv Trabzon

Poznati su svi polufinalisti Kupa Turske. Alaniji i Fenerbahčeu pridružili su se Trabzon i Antalija.

Trabzon

Bulent Kilic/EuroFootball/Getty Images

Lider Superlige Turske Sivas nije uspeo da u dva meča savlada Antaliju. Posle 0:0 u prvom meču u gostima, na svom terenu, po veoma teškim uslovima, na terenu prekrivenim snegom, uspeo je da dođe do željenog gola. Strelac je bio u 31. minutu Ozetkin. Ipak, gosti su uspeli da izjednače, pošto je u 49. minutu Sinik na asistenciju Amiltona došao do gola. Tim pogotkom su stekli prednost gola u gostima, stoga nisu imali razlog da napadaju, a sa druge strane Sivas nije imao kud. Međutim, ofanziva nije donela rezultat i Antalija je otišla u polufinale i zakazala dvomeč sa Alanijom.

Mnogo manje neizvesnosti bilo je u revanšu između drugoligaša Erzuruma i Trabzona. Prvo, jer je u prvom meču bilo 5:0 za Trabzon, a favorit se potrudio da i u samom revanšu ne bude ni naznaka nepredviđenih okolnosti. Slavili su gosti još jednu ubedljivu pobedu 4:1, a briljirao je Giljerme sa dva pogotka. Po jedan su postigli Parmak i Kinali, dok je jedini pogodak za domaćina postigao Ajarolu u 17. minutu za 1:1. Rival Trabzonu za finale biće Fenerbahče.