14.02.2020 | 19.51 > 19:58

Ludilo u Turskoj: Bašakšehir treći lider u nedelju dana

Besiktas JK

U prvom meču 22. kola Superlige Turske u istanbulskom derbiju Bašakšehir je minimalnim rezultatom savladao Bešiktaš i tako preuzeo lidersko mesto.

Bašakšehir

Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Bašakšehir

Pre nedelju dana na prvo mesto izbio je Trabzon. Samo dan kasnije na lidersko mesto vratio se Sivas, a sada je na čelu tabele zaseo Bašakšehir. Takva je situacija u turskom šampionatu, a šta nas sve očekuje do samog kraja niko ne može ni da nasluti.

Bašakšehir je do pobede u velikom derbiju došao pogotkom u 51. minutu. Domaćin je odradio sjajan kontranapad u 51. minutu. Višća je sjajno gurnuo loptu napred, a Demba Ba je rutinski matirao Lorisa Karijusa za nova tri boda. Adem Ljajić je zaigra u poslednjih 20 minuta, dok je Danijel Aleksić ceo meč presedeo na klupi.

Bašakšehir sada ima 43 boda, jedan više od Sivasa i dva od Trabzona, sa tim da imaju i utakmicu više od Sivada i dve od Trabzona. Bešiktaš je sedmi sa 36 bodova, a između njih se, od četvrtog do šestog mesta nalaze Alanija i Galatasaraj sa 39 i Fenerbahče sa 38 bodova.