Fenerbahçe SK

Turska Superliga je fanovima u subotu ponudila tri meča 22. kola – Kajzeri je savladao Denizli, Geztepe je slavio u Konji, dok je Ankaraguču u glavnom gradu Turske bio bolji od Fenerbahčea.

Ankaraguču

Printscreen

Ankaraguču je slavio 2:1 protiv Fenerbahčea, a domaći su došlo u vođstvo preko Gruzina Sabe Lobjanidzea u 13. minutu. Do promene rezultata se čekalo do 75. minuta, kada je Rodriges duplirao vođstvo domaćih. Fener je do kraja meča uspeo samo da ublaži poraz preko Aziza u 90+5. minutu.

Bila je to treća utakmica zaredom u kojoj Fener nije slavio i sada istanbulski žuto-plavi imaju 38 bodova, pet više od vodećeg Bašakšehira na zgusnutom vrhu tabele turske Superlige. Ankaraguču je pobedom izašao iz opasne zone i sada je 15. sa 20 bodova.

U narednom kolu na programu je najveći derbi turskog fudbala, a Fenerbahče dočekuje Galatasaraj.

Kajzeri je došao do tek treće pobede u sezoni kao gost protiv Denizlija rezultatom 1:0, a jedini gol na meču delo je Rumuna Kristijana Sapunarua u 69. minutu. Kajzeri je i dalje poslednji na tabeli sa 15 bodova.

Geztepe je u gostima sa 3:1 pobedio Konju, koja je čak i vodila golom Omera Šahinera. Ipak, usledili su golovi Gurlera, Kastra i Akbunara za pobedu gostiju. Geztepe je sada na osmom mestu sa 33 boda.

U poraženoj ekipi je kao starter do 62. minuta igrao nekadašnji vezista Partizana Marko Jevtović.